0

Sinusoidal – 108

Dobre rzeczy często wynikają z tych nieco gorszych.

Białostocko/Wrocławski skład SINUSOIDAL ogłosił kilka dni temu zakończenie działalności w dotychczasowym składzie. Szkoda całkiem straszliwa – koncepcja łączenia muzycznych produkcji Michała Siwaka – potomka krzewiciela najznakomitszych tendencji kultury nowych mediów – z intrygującym wokalem znanej skądinąd Adrianny Styrcz była atrakcyjna nie tylko dla fanów i fanatyków brzmień z okolic beat/triphop/downtempo. Gdyby tylko odpowiednie sznurki zadziałały (a przy tym rodzimy szołbiz sprzyjał rzeczom nieco ambitniejszym) – pewnie moglibyśmy porównywać Sinusoidal do Portishead kolaborujących z Boards of Canada na wschodnioeuropejskim gruncie.

Smutne wieści zostały nam jednak nieco wynagrodzone – z okazji zawieszenia/zakończenia/rozłąki na soundcloudowym profilu projektu można pobrać za friko w całości ostatni album grupy – 108, na wydanie którego pieczołowicie prowadzona była zbiórka poprzez jedną z platform crowfundingowych.

Sami sprawcy całego zamieszania przyznają że nie wiadomo co dalej. A skoro nie wiadomo – nie możemy wykluczać żadnych możliwości. Póki co nie pozostaje nam nic innego jak tylko ściągać, słuchać i… czekać na dalsze ruchy członków grupy.

Jest czego i jest na co.

stab

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *